субота, 30 січня 2016 р.

Фестиваль "Дніпро-сінема" у Франківську. Презентація 12.12.2013р.

Сьогоднішні події в Україні не залишають байдужим нікого. Багато членів спілки кінематографістів України у ці дні перебувають на Київському Євромайдані. Підтримують пікетувальників і паралельно набирають матеріал та ідеї для своїх майбутніх робіт.
Висловлюють свою солідарність з протестуючими також Прикарпатські кінематографи. Фестиваль фільмів — лауреатів конкурсу «Дніпро-сінема», який відбувся в Івано-Франківську — тому підтвердження.

    Розпочали творчу презентацію івано-франківські кінематографісти з нового відеокліпу Мирослава Бойчука, на пісню у виконанні Тараса Житинського «Архангел Михаїл». Тематика можна сказати — найактуальніша — український Євромайдан. Продовжили творчий вечір переглядом стрічок, які стали учасниками цьогорічного міжнародного фестивалю екранних мистецтв «Дніпро-сінема».

    Юліан Яковина, голова обласної організації спілки кінематографістів України: «Це є продукт наш Прикарпатський. Режисери нашої обласної організації, як з незалежного телебачення краю Коломия Василь Нагірний, так і студія Мирослава Бойчука «Ще з тих джерел» — фільм, так само члена нашого осередку художній короткометражний фільм «Архангел Михаїл», дитяча анімаційна стрічка села Рожнів Косівського району, яка теж стала лауреатом».

    За словами самих авторів стрічок — їхні твори — це також боротьба за державність, боротьба за збереження історичної правди, за пам'ять, яка має жити у серцях молодих українців.

    Мирослав Бойчук, співавтор фільму «З чистих джерел»: «Історія України безпосередньо пов'язана із історією пісні, кіно, і з історією слова, тобто це — невід'ємна частина історії України. Україна називається незалежною, але до цього часу я не відчуваю її незалежною. Коли я запитую себе, а в чому наша незалежність — я не знаходжу відповіді. Але цей фільм є одною із частинок, яка оцю незалежність має підтримувати, тому що, якщо ми не будемо пам'ятати своєї історії, а це в основному стосується молоді, яка піднялась зараз, то ми не будемо мати майбутнього».

    Нагадаємо, що прикарпатські кінематографісти ще з 2007 року є постійними учасниками міжнародного фестивалю «Дніпро-сінема», неодноразово їхні фільми були відзначені різноманітними нагородами цього конкурсу екранних мистецтв.

Немає коментарів:

Дописати коментар